Górnik Wałbrzych stracił bramkę w końcówce meczu i przegrał w Polkowicach

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Górnik Wałbrzych przegrał kolejne derby. Wałbrzyszanie przed tygodniem ulegli u siebie 0:2 Chrobremu Głogów, a teraz przegrali na wyjeździe 0:1 z KS-em Polkowice. W efekcie Górnik „zjechał” w tabeli z drugiego na szóste miejsce.

Trzeba jednak przyznać, że w meczu w Polkowicach wałbrzyszanie nie zaprezentowali się najgorzej. Zabrakło im tylko po prostu szczęścia. Pierwsza połowa meczu z KS-em była bowiem bardzo wyrównana, a w końcówce tej części gry dwóch dobrych okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Wojciech Szuba. Po zmianie stron Górnik nadal prezentował się nie gorzej od gospodarzy, a wypracowywał sobie więcej od nich pozycji strzeleckich. Co z tego to KS w końcówce spotkania zdobył gola dającego mu komplet punktów. W 80. minucie wpuszczony po przerwie na boisko Maciej Bancewicz uderzył pięknie z rzutu wolnego wykonywanego z odległości około 20 metrów od bramki Damiana Jaroszewskiego i piłka trafiła prosto w „okienko”. Wałbrzyszanie nie zdołali już odrobić tej straty.
Szansę na rehabilitację będą mieli w sobotę 5 października. Zmierzą się wtedy u siebie z Polonią Bytom.

KS Polkowice – Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Maciej Bancewicz (80)
Górnik Wałbrzych: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Orzech, Sawicki, Wepa, Rytko (82 Chajewski), Zinke, Moszyk (69 Bartkowiak), Szuba, Folc.