Piłkarze Polonii Świdnica wygrali w Świebodzicach mecz ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski

Paweł Gołębiowski
Piłkarze III-ligowej Polonii Świdnica wygrali w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego 3:1 z występującą w klasie okręgowej Victorią Świebodzice. Mecz rozgrywany na boisku w Świebodzicach był dobrym „przetarciem” świdniczan przed pojedynkiem inaugurującym rundę wiosenną III ligi

Piłkarze III-ligowej Polonii Świdnica wygrali w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego 3:1 z występującą w klasie okręgowej Victorią Świebodzice. Mecz rozgrywany na boisku w Świebodzicach był dobrym „przetarciem” świdniczan przed pojedynkiem inaugurującym rundę wiosenną III ligi. Polonia zmierzy się bowiem już 15 marca u siebie z Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Mecz z Victorią przebiegał pod dyktando świdniczan. W pierwszej połowie mieli kilka bardzo dobrych okazji do strzelenia gola, ale trafili do bramki gospodarzy tylko raz. W 14. minucie do gola zdobyłJaros. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Polonia znowu ruszyła do ataku i w efekcie w 57. minucie na 2:0 podwyższył Kopernicki. Niedługo jednak, bo w 63. minucie kontaktowe trafienie dla ambitnie walczących gospodarzy zaliczył Kokoszka, który pięknym strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza III-ligowców. Victoria poczuła wtedy szansę na sprawienie niespodzianki i ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków. Gospodarze oddali nawet kilka groźnych strzałów. Świdniczanie jednak otrząsnęli się i w końcówce wynik ustalił Morawski.

Victoria Świebodzice – Polonia Świdnica 1:3 (0:1)

Victoria: Michno (46 Osóbka), Meges, Nadzieja, Andrzejewski, Tomczak (57 Szczepański), Sadowski, Kmieciak (70 M. Stoma), Kokoszka (78 Broszczak), D. Stoma, Martynoga (57 Borgoń), Rogowski (57 Bałut)

Polonia: Stitou, Chrapek, Lato, P. Salamon, Luber, G. Borowy, Fojna (90 Skrypak), Kukla (68 Miętkiewicz), Morawski, Jaros (57 Sz. Borowy), Kopernicki