Piłkarze Polonii Świdnica przegrali derbowy pojedynek z Lechią Dzierżoniów

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Polonii Świdnica przegrali III-ligowe derby z Lechią Dzierżoniów. Ulegli na swoim boisku rywalowi „zza miedzy” 1:2. Bielawianka przegrała w Oławie

Piłkarze Polonii Świdnica przegrali III-ligowe derby z Lechią Dzierżoniów. Ulegli na swoim boisku rywalowi „zza miedzy” 1:2. Mecz zaczął się fatalnie dla gospodarzy, którzy stracili bramkę już w 11. minucie. Pięknym strzałem z 16.metrów Amina Stitou pokonał wtedy Łukasz Maciejewski. Polonia odpowiedziała na to trafienie błyskawicznie, bo w 13 minucie piłkę w bramce gości umieścił Marcin Morawski. Zrobił to w niezwykły sposób, bo uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Tuż po zmianie stron Lechia objęła jednak znowu prowadzenie. Tym razem, w 46. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Diego Oliveira i było 2:1 dla przyjezdnych. Świdniczanie rzucili się do odrabiania straty, mieli kilka znakomitych okazji do strzelenia gola, m.in. w 84. minucie po strzale Morawskiego piłka trafiła w słupek, wynik nie uległ już jednak zmianie. W ostatniej kolejce porażki doznał trzeci III-ligowiec z naszego regionu – Bielawianka Bielawa. Ekipa z Bielawy przegrała na wyjeździe 0:1 z MKS SCA Oława, ale stoczyła tam zacięty i wyrównany pojedynek. Niestety goście stracili bramkę już w 10. minucie po golu strzelonym z rzutu karnego przez Jakuba Kalinowskiego. Później Bielawianka dążyła do wyrównania, ale nic z tego nie wyszło.