Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wygrały ostatni mecz w tym roku. Pokonały w Piasecznie 3:0 GOSiR

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych udanie zakończyły tegoroczne rozgrywki. Beniaminek Ekstraligi kobiet pokonał na wyjeździe 3:0 GOSiR Piaseczno.

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych udanie zakończyły tegoroczne rozgrywki. Beniaminek Ekstraligi kobiet pokonał na wyjeździe 3:0 GOSiR Piaseczno. Rywalkom zatem nie udał się rewanż, za porażkę w Wałbrzychu na początku sezonu, kiedy to przegrały aż 1:6.
Co prawda mecz w Piasecznie zaczął się od lekkiej przewagi GOSiR-u, i wałbrzyszanki nawet przed utratą bramki uratował słupek, ale już w 16 minucie Agata Sobkowicz wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką gospodyń i było 1:0 dla AZS PWSZ. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron trwała tzw. wymiana ciosów, ale wyraźnie skuteczniejsze były podopieczne trenera Marcina Gryki. W 68. minucie wynik na 2:0 podwyższyła Gonzales, a w 80. minucie wynik ustaliła Sobkowicz.
Teraz przez drużyną AZS PWSZ Wałbrzych zimowa przerwa w rozgrywkach, a pierwszy mecz w przyszłym roku rozegrają na wyjeździe z Medykiem Konin.